İnternet Hız Testi

İnternet hız testi, internet bağlantınızın hızını test eder ve o anda aldığınız download ve upload hızını size gösterir.

Hız Testi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hızınızı test ederken doğru sonuç alabilmeniz için test öncesinde aşağıdaki adımlara dikkat etmenizi öneririz.
 • Öncelikle Modeminizi kapatıp biraz bekledikten sonra yeniden başlatın. Bu sayede modeminiz tam performans ile çalışacak ve internet hızınızı doğru olarak ölçecektir.
 • Bilgisayarınızda çalışmakta olan tüm program ve uygulamaları kapatınız.
 • Bilgisayarınızda veya diğer cihazlarınızda arka planda çalışan uygulamalar olabilir bu uygulamalar bazen siz farkında olmadan internet bağlantınızı kullanır böylece doğru sonuç almanızı engelleyebilir. Bu nedenle hız testini başlatmadan önce hız testi sayfası haricinde açık olan tüm uygulama ve sayfaların kapatılması gerekmektedir.
 • Modeminize sadece testi yaptığınız cihazın bağlı olduğundan emin olun. Diğer cihazlardan siz internete girmiyor olsanız bile arka planda çalışan bir çok uygulama internet hızınızı kullanıyor ve yavaşlatıyor olabilir. Bu nedenle kullandığınız cihaz dışında aynı ağdan cep telefonu, tablet gibi başka cihazların internet bağlantısını kullanmadığından emin olun.
 • Testi bir cep telefonu veya taşınabilir başka bir cihaz ile yapacaksanız modeme mümkün olduğunca yakın durun. Doğru olan modemi bir ağ kablosu ile cihaza bağlamaktır. Bunun nedeni, wi-fi ile iletimin parazite maruz kalabilmesidir.
 • Hızlı Başvuru

  Başvurunuz esnasında paylaşacağınız GSM numarası, Ad-Soyadı ve Adres bilgileriniz ürün ve kampanyalarımız hakkında tarafınıza bilgi verilebilmesi ve size doğru şekilde hitap edilebilmesi amaçlarıyla istenmektedir. Bu bilgiler Finet tarafından belirtilen amaçlar haricinde kullanılmayacaktır.

  Müşteri Destek Hattı

  Bizi Arayın 0850 840 45 15

  Yardıma mı ihtiyacınız var?

  Destek sayfamızı ziyaret edin Yardım & Destek